321 محصول
مرتب‌سازی:

فیلتر لنز و آداپتور فیلتر

فیلتر لنز

خرید فیلتر عکاسی

فیلتر دوربین عکاسی

عکاسان به دلایل زیادی از تکه‌های کوچک شیشه استفاده می‌کنند، اما رایج‌ترین دلیل برای آن‌ها مدیریت شرایط روشنایی هنگام عکسبرداری است.

فیلتر‌ها موجب به حداقل رساندن درخشش و بازتاب شده و با تقویت رنگ‌ها موجب کاهش ورود نور به لنز و موارد دیگر می‌شوند. هر فیلتر لنز یک هدف خاص ارائه می‌دهد، زیرا هرکدام از آن‌ها برای ایجاد یک اثر خاص ساخته شده اند و می‌توانند به تقویت ظاهر نهایی تصویر کمک کنند.

انواع فیلتر‌های دوربین عکاسی

فیلتر دوربین عکاسی در مدل‌های مختلفی در بازار موجود است. این فیلتر‌ها از نظر نوع نصب و قرار گرفتن بر روی دوربین، به مدل‌های زیر تقسیم می‌شوند.

فیلترهای پیچی

این نوع فیلتر با نام فیلتر عدسی نیز نامیده می‌شود. این فیلتر‌ها مستقیما روی لنز جلویی نصب و پیچ می‌شوند. فیلتر دوربین عکاسی پیچی مدل‌های مختلفی دارد که از جمله رایج‌ترین آن‌ها فیلتر‌های پولارایزر، فیلتر‌های ND و فیلتر‌های رنگی هستند. این فیلتر‌ها معمولا از نظر قطر یا ضخامت متفاوت هستند و ضخیم‌ترین آن‌ها ممکن است باعث ایجاد رنگ آمیزی در تصاویر شما شود.

فیلتر‌های کشویی

فیلتر‌های کشویی در درجه اول با لنز‌های تله فوتو مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا این لنز‌ها اغلب دارای بخش جلویی بزرگتری هستند و همیشه نمی‌توان آن‌ها را با یک فیلتر پیچی استاندارد استفاده کرد. همانطور که از نام این فیلتر‌ها پیداست، یک فیلتر کشویی در یک محفظه کوچک و تخصصی در نزدیکی قسمت عقب لنز نصب می‌شود.

فیلتر‌های مربع

این فیلترها معمولا با یک نگهدارنده فیلتر که به جلوی لنز متصل است، استفاده می‌شوند. برای اینکه بتوانید از یک یا چند فیلتر در اندازه‌های مختلف استفاده کنید، فقط باید آداپتور‌هایی را برای نگهدارنده فیلتر لنز خود تهیه کنید. این نوع فیلتر از محبوبیت زیادی برای عکاسی چشم انداز برخوردارند.

فیلتر‌های مستطیلی

یکی دیگر از گزینه‌های محبوب عکاسان چشم انداز، فیلتر‌های مستطیل شکل است که با یک نگهدارنده فیلتر نصب می‌شوند. استفاده از فیلتر مستطیل، فضای بیشتری را به عکاس می‌دهد تا بدون اینکه خطرات زیادی برای خود ایجاد کند، در اطراف سوژه حرکت کند. اندازه محبوب‌ترین این مدل فیلتر دوربین عکاسی 6 4 4 است، اما فیلتر‌های کوچکتر و بزرگتری نیز در بازار موجود است.

فیلتر دوربین‌های DSLR چه کاربردهایی دارند

از لنز‌های شما محافظت می‌کنند

مقرون به صرفه‌ترین نوع فیلتر‌های لنز آنهایی هستند که شفاف هستند و به سادگی برای محافظت از آن‌ها استفاده می‌شود. این موارد برای محافظت از عنصر جلویی لنز در مواقع عکاسی معمولی بسیار عالی است، زیرا شیشه شفاف به هیچ وجه روی تصاویر شما تاثیر نمی‌گذارد. فیلتر‌های لنز محافظ احتمال خراش، ترک و جمع شدن گرد و غبار روی سطح لنز‌های شما را از بین می‌برند.

آن‌ها می‌توانند رنگ‌ها را اصلاح یا تقویت کنند

انواع خاصی از مدل‌های مختلف فیلتر دوربین عکاسی وجود دارند که می‌توانند باعث تغییر یا تقویت رنگ در تصاویر شما شوند. برخی از آن‌ها توانایی اصلاح دمای رنگ صحنه را دارند، در حالی که برخی دیگر می‌توانند رنگ و کنتراست را برای تصویری پر جنب و جوش‌تر تقویت کنند.

استفاده از فیلتر دوربین عکاسی، چه تأثیری روی عکس‌ها دارد

اصلاح و یا تقویت رنگ تصاویر

همانطور که در بالا اشاره شد، اصلی‌ترین تاثیر فیلتر دوربین عکاسی بر روی تصاویر ایجاد تغییر در رنگ عکس‌ها است. این تغییر بر اساس فیلتر نصب شده صورت می‌گیرد و قابل کنترل است.

به قرار گرفتن در معرض کمک می‌کنند

هنگام کار با شرایط روشنایی دشوار، فیلتر‌ها گزینه مناسبی برای دستیابی به نوردهی دقیق در کل تصویر هستند. آن‌ها این کار را با مسدود کردن برخی از نور‌های ورودی به لنز (در درجات مختلف)، انجام می‌دهند. این مورد به ویژه هنگام تصویر برداری در خارج از منزل در طول روز بسیار مفید است.

آنها به تصاویر شما تأثیر اضافه می‌کنند

مدل‌های مختلف فیلتر دوربین عکاسی می‌توانند به روش‌های مختلف به بهبود تصاویر شما کمک کنند. آن‌ها می‌توانند در افزایش تضاد در یک تصویر، ایجاد رنگ‌های واضح تر، از بین بردن تابش خیره کننده و انعکاس از آب و سطوح شیشه‌ای و موارد دیگر مفید باشند. اما با اضافه کردن برخی از جلوه‌های جالب مانند ستاره‌های چند نقطه‌ای روی منابع نوری یا لبه‌های نرم، می‌توان از آن‌ها برای اضافه کردن کمی عمق در تصاویر خنثی نیز استفاده کرد.

هنگام خرید فیلتر دوربین عکاسی به چه نکاتی توجه کنیم

  • نوع محافظت فیلتر.
  • نوع جلوه‌ای که فیلتر به تصویر اضافه می‌کند.
  • نحوه نصب فیلتر بر روی دوربین.
  • قیمت انواع فیلتر لنز دوربین عکاسی حرفه ای

  • خرید فیلتر لنز ارزان و با قیمت مناسب از فروشگاه آنلاین

  • انواع فیلتر لنز دوربین عکاسی دیجیتال حرفه ای و نیمه حرفه ای

پرسش های متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.