216 محصول
مرتب‌سازی:

سه پایه و تک پایه

خیلی از ما با دیدن عکس های حرفه ای و شاخص عکاسان چیره دست به وجد آمده و برای عکاس شدن و گرفتن عکس های حرفه ای اولین گزینه ای که به ذهنمان می رسد خرید دوربین عکاسی حرفه است. ولی این نکته را فراموش می کنیم که گروهی از تجهیزات عکاسی به همراه دانش عکاسی منجر به عکس های شگفت انگیز و زیبا می شود. یکی از این تجهیزات تاثیر گذار بر کیفیت عکس سه پایه و تک پایه دوربین است.

راهنمای خرید سه پایه دوربین عکاسی حرفه ای

ویژگی های اصلی که باید به هنگام خرید سه پایه و تک پایه مد نظر قرار دهید عبارتند از:

وزن: وزنی که سه پایه توان تحمل آن را دارد و هم چنین وزن خود سه پایه هم مهم ترین فاکتور در خرید آن محسوب می شود. سه پایه هر چقدر سنگین تر باشد، استفاده از آن برای عکاس و فیلمبردار دشوار تر خواهد بود. به خصوص برای کسانی جهت عکاسی باید مکررا در سفر باشند و سه پایه را با خود حمل کنند. تک پایه ها از نظر وزن سبک تر هستند.

ارتفاع: سه پایه عنصر مهم دیگری در انتخاب سه پایه است. سه پایه باید با اندازه قد شما تناسب داشته باشد تا بتونید عکس و فیلم خوب بگیرید.
جنس: جنس سه پایه نکته دیگری است که به هنگام خرید باید لحاظ شود. البته این نکته باید با توجه به میزان هزینه ای که قرار است برای سه پایه دوربین دیجیتال خود در نظر بگیرید انجام شود.

توجه داشته باشید شما هر مدلی که انتخاب کنید باید از باز و بسته شدن راحت آن مطمئن شوید. چه بسا که عکاسان بی شماری به خاطر طولانی شدن همین امر عکس های مهم خود را از دست داده اند.

برترین برندهای معتبر سه پایه و تک پایه دوربین عکاسی

دو مارک بنرو (Benro) و فتوپرو (Fotopro) از بهترین برندهای سه پایه دوربین عکاسی و فیلمبرداری هستند. سه پایه های این دو برند محبوب ترین مدل پایه دوربین در میان عکاسان حرفه ای است. پایه دوربین عکاسی کانن (Canon) کیفیتی مشابه این دو برند دارد.

کاربرد انواع تک پایه و سه پایه دوربین عکاسی و سه پایه فیلمبرداری

•    سه پایه ها لرزش دست را به کم ترین حد می رسانند.
•    وضوح عکس را در وضعیت کم نور افزایش می دهند.
•    در زاویه ها و نقاط دشوار به هنگام عکاسی و فیلمبرداری تسلط بیشتری برایتان به همراه می آورد.
•    برای تلفیق چند نور مختلف با یکدیگر و بهره گیری از تکنیک های پیشرفته بسیار کمک می کند.
•    تمام اشخاصی که به عکاسی و فیلمبرداری در شب به ویژه از مناظر طبیعی علاقه مند حتما باید پایه و سه پایه تهیه کنند.

خرید آنلاین انواع پایه دوربین

پارساکم از با سابقه ترین و معتبرترین فروشگاه اینترنتی دوربین و ابزارهای مرتبط با عکاسی است. بنابراین تخصص و آگاهی بالا نسبت به بهترین های و جدیدترین های لوازم عکاسی دارد؛ به همین دلیل خرید اینترنتی انواع پایه دوربین را به شما پیشنهاد می کنیم. قیمت ارزان در عین برخورداری از کیفیت ویژگی اصلی خرید اینترنتی از این فروشگاه اینترنتی است.

خرید تک پایه و سه پایه دوربین عکاسی

انواع سه پایه دوربین (Tripod)

سه پایه دوربین

سه پایه دوربین یکی از اصلی ‌ترین تجهیزات هر عکاسی است . افراد حتی اگر در شروع عکاسی خود سه ‌پایه تهیه نکنند با گذشت اندک زمانی به داشتن سه ‌پایه احساس نیاز پیدا می ‌کنند . اکثر عکاسان کمتر روزی پیش می ‌آید که هنگام عکاسی سه ‌پایه عکاسی به همراه نداشته باشند . پس انتخاب سه ‌پایه مناسب و چگونگی استفاده از آن بسیار مهم است .

اصولا دلیل اصلی استفاده از سه پایه این است که لرزش دوربین که ناشی از حرکت دست است کمتر شود .اما همراه داشتن یک سه پایه علاوه بر کاهش لرزش دست می ‌تواند به شما کمک کند تا عکس‌های بهتری را ثبت کنید . برای مثال می‌توانید در محیط‌های تاریک، عکس‌هایی به خوبی بگیرید.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)