شاید برای شما هم پیش بیاید که قصد داشته باشید  از فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دور باشید. برای انجام این کار نیازی به دیلیت اکانت اینستاگرام نیست و خوشبختانه امکان دی اکتیو کردن اینستاگرام و یا بهتر بگوییم غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام یا همان حذف موقت اکانت اینستاگرام وجود دارد.

تفاوت غیرفعال کردن حساب اینستاگرام با پاک کردن حساب کاربری

تفاوت اصلی دی اکتیو کردن موقت اینستاگرام با دیلیت اکانت در این است که شما با پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه اکانت خود را از دست می‌دهید اما با دی اکتیو کردن اینستاگرام شما همچنان با ورود مجدد و لاگین کردن دوباره می‌توانید اکانت خود را به دست بیاورید. در سایر موارد تفاوتی ندارد و بهتر است بگوییم دی اکتیو کردن اینستاگرام را در واقع می‌توان حذف موقت اکانت اینستاگرام دانست. این یعنی دقیقا با دی اکتیو اینستاگرام پیام‌های دایرکت، پست‌ها، فالورها و … دست نخورده باقی خواهند ماند.

Learn how to deactivate your Instagram account

نحوه غیرفعال کردن اینستاگرام

برای دی اکتیو اینستاگرام فقط یک راه وجود دارد. در این مطلب  ما راه رسمی و اعلام شده اینستاگرام برای غیرفعال کردن اینستاگرام را بازگو می‌کنیم. تنها روش حذف موقت اکانت اینستاگرام استفاده از نسخه تحت وب آن است و دی اکتیو اینستاگرام از داخل برنامه امکان‌پذیر نیست. در عین حال تفاوتی برای انجام این کار با گوشی و یا کامپیوتر نیست و دی اکتیو اینستاگرام ایفون و حذف موقت اینستاگرام در اندروید تفاوتی با یکدیگر ندارند و صرفا شاید گزینه‌ها کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشند که به راحتی قابل تشخیص است.

قدم اول: در گوشی یا کامپیوتر خود به وب‌سایت اینستاگرام  https://www.instagram.com  مراجعه کنید که با تصویری مطابق تصویر زیر  روبرو خواهید شد.

Learn how to deactivate your Instagram account

در صفحه اصلی بر روی Log in یا ورود کلیک کنید. حالا می‌توانید با تایپ کردن نام کاربری (آیدی) و رمز عبور (پسورد)‌  وارد اکانت خود شوید.

Learn how to deactivate your Instagram account

پس از وارد کردن مشخصات ورود در صفحه جدید گزینه Not Now را بزنید و پس از آن به صفحه اصلی خودتان وارد می‌شوید که شبیه به صفحه اصلی برنامه اینستاگرام بوده و تصاویر خود و کسانی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید را می‌توانید ببینید.

Learn how to deactivate your Instagram account

قدم دوم: در این صفحه با کلیک یا لمس بر روی تصویر پروفایل یا علامت آدمک در گوشه سمت راست و پائین صفحه  به صفحه پروفایل خود خواهید رفت.

قدم سوم: پس از باز شدن صفحه پروفایل، کافیست بر روی Edit profile کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل خود بروید.

قدم چهارم: سپس تا انتهای صفحه پائین بروید و در انتهای صفحه بر روی عبارت Temporarily disable my account کلیک کنید تا به صفحه غیرفعال کردن اکانت وارد شوید.

Learn how to deactivate your Instagram account

قدم پنجم: در صفحه غیرفعال کردن اکانت ، با رفتن به قسمت پایین صفحه  در این قسمت می‌توانید به اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن اکانتتان را بگویید. اگر تنها به غیرفعال اکانتتان فکر می‌کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می‌توانید همین دلیل Just Need a break را برگزینید.

قدم آخر: پس از انتخاب دلیل برای دی اکتیو کردن اینستاگرام، لازم است که دوباره رمز عبور خود را وارد کنید. پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه آبی رنگی که با عبارت Temporarily Disable Account در پایین صفحه مشخص شده است کلیک کنید.

اینستاگرام برای انجام کار از شما مجددا تائید خواهد خواست و پس از تائید کار تمام می‌شود .پس از آن به طور خودکار و توسط اینستاگرام از اکانت خود خارج می‌شوید.

روش خروج از دی اکتیو یا چگونه پیج دی اکتیو اینستاگرام را برگردانیم ؟

پس از دی اکتیو کردن اینستاگرام با لاگین کردن مجدد و وارد شدن به اکانت، دوباره اکانت اینستاگرام شما فعال می‌شود اما این موضوع برخی اوقات بیشتر طول کشیده و تا ساعت‌ها و حتی تا چند روز امکان ورود مجدد به اکانت و فعال کردن آن را ندارید. اگر در هنگام ورود برای فعال کردن دوباره اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام با پیام خطای The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again مواجه شدید سعی کنید در گوشی و همچنین در وبسایت (نسخه دسکتاپ) وارد شوید. از فیلترشکن برای ورود استفاده نکنید و از یک اینترنت بهتر برای انجام این کار استفاده کنید. توجه داشته باشید این کار را تنها یکبار در هفته میتوانید انجام دهید.