گوشی موبایل پوکو ایکس 4 پرو شیائومی

گوشی پوکو X4 Pro جدیدترین محصول کمپانی چینی پوکو است که به خوبی می تواند جای پوکو X3 Pro را پر کند. این گوشی با پردازنده اسنپدراگون، نمایشگر فوق العاده باکیفیت امولد، باتری قدرتمند با سرعت شارژ فضایی و طراحی متفاوت نسبت به نسل قبلی وارد بازار شده است که در کنار تمام این ویژگی ها دوربین 108 مگاپیکسلی هم اضافه شده است. این گوشی نسبت به نسل قبلی تغییراتی داشته و از کاربری گیمینگ به کاربری مالتی مدیا در کنار گیمینگ تغییر یافته؛ اگر قصد خرید گوشی پوکو X4 Pro را دارید، و جز آن دسته از افرادی هستید که معیار اصلی تان برای انتخاب گوشی دوربین آن است حتما همراه ما باشید….

poco x4 pro

دوربین گوشی پوکو X4 Pro

  • دوربین 108 مگاپیکسل قدرتمند
  • عملکرد خوب در شب
  • هوش مصنوعی سنسورها

Check out the poco x4 pro mobile camera with a 108 megapixel sensor

گوشی های سری X پوکو عمدتا بر روی دوربین تمرکز نمی کنند و سعی دارند این گوشی ها را طوری طراحی کنند که با قیمت مناسب بتوانید تمام ویژگی ها را با کارایی متوسط تجربه کنید. در نتیجه گوشی پوکو X4 پرو هم دوربین خیلی قدرتمندی ندارد و نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. اما وجود سنسور اصلی 108 مگاپیکسل می تواند عکس های بسیار خوبی ثبت کند؛ حسگرهای 8 مگاپیکسل اولتراواید و 2 مگاپیکسل ماکرو هم در کنار سنسور اصلی قرار دارند که وجود آن ها خالی از لطف نیست.

دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی

دوربین اصلی از یک حسگر 108 مگاپیکسلی تشکیل شده که عملکرد بسیار خوبی در نور مناسب روز دارد، البته برای استفاده از لنز 108 مگاپیکسل باید در قسمت More آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت عکس ها با حداکثر کیفیت ثبت نمیشوند، همچنین می توانید تا 10 برابر زوم کنید، اما در حالت 108 مگاپیکسل تنها در دو حالت 1 و 2 برابر می توانید زوم انجام دهید و قابلیت زوم بیشتر وجود ندارد.

بررسی دوربین موبایل شیائومی Poco X4 Pro با سنسور 108 مگاپیکسلی

دوربین اصلی در شب

دوربین اصلی در نور کم و شب عملکرد راضی کننده ای دارد که به کمک آن می توانید عکس های بسیار خوبی در محیط های کم نور بگیرید، اما دقت کنید که هنگام ثبت عکس ها قابلیت Night Mood را فعال کنید. در حالت Night Mood نمی توانید بیشتر از 2 برابر زوم کنید و در حالت 108 مگاپیکسل این قابلیت قابل دسترسی نیست.

بررسی دوربین موبایل شیائومی Poco X4 Pro با سنسور 108 مگاپیکسلی

دوربین اولترا واید

حسگر اولترا واید در نور روز عملکرد راضی کننده ای دارد، گوشه عکس ها خیلی کمتر نسبت به نسل قبلی کشیده می شوند و به هم ریختگی بسیار کمتر است؛ داینامیک رنج در عکس ها نسبتا خوب است و افت کیفیت زیادی دیده نمی شود. در نهایت از این حسگر می توانید برای ثبت عکس از طبیعت یا عکس های دسته جمعی استفاده کنید. هرچند که دوربین اولتراواید در نور روز راضی کننده عمل می کند، اما عکس های شب ثبت شده با این دوربین نویز زیادی دارند.

 

دوربین سوپر ماکرو

پوکو ایکس 4 پرو دارای دوربین ماکروی 2 مگاپیکسلی است که عملکرد مناسبی دارد، اما با توجه به نامی که برای آن انتخاب کرده اند، شاید خیلی راضی کننده نباشد. به هر حال انتظار زیادی از دوربین 2 مگاپیکسلی نمی توان داشت و بهتر بود به جای سوپر ماکرو از ماکروی معمولی استفاده می شد.

دوربین سلفی

دوربین سلفی در نور مناسب روز عملکرد راضی کننده ای دارد، وضوح تصاویر بالاست و رنگ ها به درستی ثبت می شوند.

دوربین سلفی در شب

دوربین سلفی در نور کم و محیط های تاریک عکس ها را مقداری بی روح و زرد ثبت میکند، اما عکس ها قابل استفاده هستند و به صورتی نیست که به هیچ عنوان نتوانید عکس سلفی در شب بگیرید.

عکس پرتره با موبایل پوکو x4 پرو

دوربین گوشی پوکو X4 پرو به دلیل داشتن سیستم هوش مصنوعی در پردازش عکس ها، نتیجه بسیار خوبی در ثبت عکس های پرتره بدست می آید که انتظارات را برآورده می کند. دوربین سلفی هم در ثبت عکس های پرتره خوب عمل می کند اما به خوبی عکس های پرتره دوربین اصلی نیست.

 

فیلمبرداری دوربین پوکو Poco X4 Pro

با اینکه روی کاغذ، گوشی پوکو ایکس 4 پرو از نظر فیلم برداری قدرتمند نیست و نهایتا با کیفیت 1080 و فرم ریت 30 فریم بر ثانیه فیلم برداری می کند، اما کیفیت بسیار خوبی دارد و به خوبی لرزش دست را هنگام راه رفتن بی اثر می کند.

بررسی دوربین موبایل شیائومی Poco X4 Pro با سنسور 108 مگاپیکسلی

جمع‌بندی

گوشی پوکو ایکس 4 پرو یکی از گوشی های ارزنده به نسبت قیمت و سخت افزاری که ارائه می دهد است و اگر خیلی اهل بازی های سنگین نیستید، این گوشی با دوربین مناسب، نمایشگر فوق العاده، باتری قدرتمند با سرعت شارژ بالا و طراحی مناسب انتخاب بسیار خوبی در رنج قیمتی 10 میلیون تومان است.

ممنونم که تا انتها این مقاله همراه ما بودید …..